Kameralne grupy Zdro-Active

zajecia grupowe zdroactive

Według naszych obserwacji i analiz – kameralne grupy to najlepsza, najbardziej efektywna forma prowadzenia zajęć dla większości osób.

Nasze grupki liczą od 3 do 6 osób, co pozwala zapewnić idealny kompromis pomiędzy indywidualizacją procesu nauczania i rozwijaniem kompetencji społecznych naszych podopiecznych. Towarzystwo innych osób w grupce wpływa pozytywnie na:

  • motywację do aktywnego uczestnictwa w zajęciach
  • ułatwia zawieranie nowych przyjaźni
  • zwiększa repertuar ćwiczeń i zabaw, jakie możemy zaproponować na zajęciach.

Ilość osób w grupie uzależniona jest od wieku i poziomu umiejętności kursantów. Najmłodsze dzieci, rozpoczynające przygodę z pływaniem wymagają często asekuracji z najbliższej odległości, dlatego grupki te liczą 3-4 osoby. Dzieci starsze, lepiej pływające i dorośli spokojnie radzą sobie w grupach 4-6 osobowych.

Niezależnie od umiejętności i liczebności grupy – do każdej przypisany jest profesjonalny instruktor, który zajęcia prowadzi przebywając z grupą w wodzie. Ma to wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ułatwia pokaz ćwiczeń i ich zrozumienie przez kursantów i wprowadza rodzinną, przyjacielską więź pomiędzy prowadzącym a kursantami.


Zajęcia w kameralnych grupach dostępne są dla: